pohlednice staré Prahy

Staré pohlednice a dobové fotografie Praha   poděkování partnerům projektu

Café Louvre Praha

poděkování Café Louvre

Café Louvre

Od 8 hodin ráno je otevřena velkokavárna se širokou nabídkou snídaní a novin. V poledne jsou nabízena cenově zvýhodněná hotová jídla tradiční české kuchyně i malá a lehká jídla. Nekuřácká část a několik salónků uspokojí společnosti pro 15 až 200 osob. Café Louvre ctí tradici kavárenských sportů, takže si lze zapůjčit šachy nebo zahrát kulečník v biliárovém sále na jednom z pěti stolů. V horkých dnech je k dispozici letní terasa.

K významným hostům, kteří kavárnu navštěvovali, patří Karel Čapek, Franz Kafka, Albert Einstein...

Významným počinem je i otevření Galerie fotografie Louvre, kde na se 400 m2 prezentuje soudobé české umění, v současné době Vám nabízí výlet v čase výstava Fotografie doby monarchie.

Snímky z doby, označované jako Belle époque, představují Prahu i Paříž, známé osobnosti, módu, první auta, dobové akty i způsob prožívání volného času v kavárnách, restauracích i třeba při sportu a rekreaci všeho druhu. Fotografie plasticky ukazují soudobý životní styl, při pohledu do časů vzdálených 100 let mají přímo relaxační charakter. Zarámované celé snímky možno vidět v Galerii Louvre a na webu www.galerielouvre.cz jejich výřezy. Všechny fotografie je možno zakoupit.

...Café Louvre na tomto webu v kontextu : pohlednice Ferdninandova třída

© EPOQUE 1900, spol. s r.o. | www, videoprodukce, svatební video Praha SKILL production s.r.o. | starý Zlín | XHTML 1.0 valid | CSS 2.1 valid

Veškerý obsah těchto webových stránek je chráněn autorským právem. Kopírování, rozšiřování či jakékoli jiné zužitkování obsahu je bez souhlasu autorů zakázáno. Porušení autorských práv a neoprávněné užití obsahu těchto webových stránek je postižitelné v občanskoprávním i v trestním řízení.